KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12689015
nr 1268 9015
Fernand Truffaut
(1866-1955), Frankrike
Akvarell, Rue Royale mot Place de la Concorde, Paris. Signerad. Motivet: 31x48 cm
Fernand Fortune Truffaut, fransk bildkonstnär född 1866, död 1955.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 12 augusti 2019
kl 20:48:03
1.000 kr
1.200 kr
Fernand Truffaut
Läs mer om Fernand Truffaut